Прејди на содржината

Регионален пат 2247

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2247 shield

Регионален пат 2247
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:23,7 км
Поважни клучки
Од:Павлешенци
До:Живалево
Местоположба
Општини:Кратово
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2247 (ознака: Р2247) — регионален пат во Македонија, со насока на движење запад-исток. Има вкупна должина од 23,7 километри и 2 делници. Патот започнува во селото Павлешенци и се движи низ селата Татомир и Секулица, завршувајќи на раскрсницата кај селата Туралево и Живалево.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 2247 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 2 различни делници.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1559 Павлешенци Татомир 0,0 - 8,5
1560 Татомир Живалево 8,5 - 23,7
врска со 23,7

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-21.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]