Прејди на содржината

Регионален пат 2248

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2248 shield

Регионален пат 2248
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:21,0 км
Поважни клучки
Од:Ранковце
До:Нерав
Местоположба
Општини:Ранковце, Крива Паланка
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2248 (ознака: Р2248) — регионален пат во Македонија, со насока на движење југ-север. Има вкупна должина од 21,0 километри и само 1 исцртана делница. Патот започнува во селото Ранковце и се движи кон Герман, завршувајќи во селото Нерав.[1]

Патот помеѓу Герман и Нерав, иако е предвиден, не е проектиран со соодветни делници и таа должина на патот не е прикажана во вкупната негова должина.

Регионалниот пат 2248 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1561 Ранковце Герман 0,0 - 21,0
врска со

Поврзано

[уреди | уреди извор]
  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-21.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]