Регионален пат 2345

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2345 shield

Регионален пат 2345
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:18,5 км
Поважни клучки
Од:Драмче
До:мост на Пекљанска Река
Местоположба
Општини:Делчево, Виница
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2345 (ознака: Р2345) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ. Има вкупна должина од 18,5 километри и 2 делници. Патот започнува во селото Драмче и се движи низ селата Бигла и Трсино, завршувајќи со спој на Р1304.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 2345 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 2 делници.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со Motorway-A3-Hex-Green.svg 0,0
1607 Драмче Бигла 0,0 - 3,3
1608 Бигла мост на Пекљанска Река 3,3 - 18,5
врска со Regional road Macedonia R-1304.svg 18,5

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-31.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]