Регионален пат 29173

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 29173 shield

Регионален пат 29173
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:20,1 км
Поважни клучки
Од:Неготино
До:Бесвица
Местоположба
Општини:Неготино, Демир Капија
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 29173 (ознака: Р29173) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ. Има вкупна должина од 20,1 километар и само 1 исцртана делница. Патот започнува во градот Неготино и завршува во демиркапиското село Бесвица.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 29173 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно само 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со Regional road Macedonia R-1103.svg 0,0
1807 Неготино Бесвица 0,0 - 20,1
врска со Regional road Macedonia R-29171.svg 20,1

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-02-27.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]