Прејди на содржината

Регионален пат 29174

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 29174 shield

Регионален пат 29174
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:16,2 км
Поважни клучки
Од:Крњево
До:СЦ „Кожуф“
Местоположба
Општини:Кавадарци, Гевгелија
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 29174 (ознака: Р29174) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ. Има вкупна должина од 16,2 километри и само 1 исцртана делница. Патот започнува во селото Крњево и треба да заврши кај скијачкиот центар СЦ „Кожуф“.[1]

Делот помеѓу месноста Асан Чешма и скијачкиот центар не е проектирана и со тоа тој дел не е влезен во вкупната должина на патот.

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 29174 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно само 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1808 Крњево Асан Чешма 0,0 - 16,2
врска со 16,2

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-02-27.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]