Регионален пат 2341

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2341 shield

Регионален пат 2341
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:3,4 км
Поважни клучки
Од:Делчево
До:граница со Бугарија
Местоположба
Општини:Делчево
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2341 (ознака: Р2341) — регионален пат во Македонија, со насока на движење југ-север. Има вкупна должина од 3,4 километри и 1 исцртана делница. Патот започнува во градот Делчево и се движи низ селото Габрово, а треба да заврши на македонско-бугарската граница.[1]

Патот помеѓу Габрово и границата, иако е предвиден, не е проектиран со соодветни делници и таа должина на патот не е прикажана во вкупната негова должина.

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 2341 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со Motorway-A3-Hex-Green.svg 0,0
1602 Делчево (Голак, Габрово) Габрово 0,0 - 3,4
граница со Бугарија

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-27.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]