Прејди на содржината

Регионален пат 2136

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2136 shield

Регионален пат 2136
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:12,0 км
Поважни клучки
Од:’Ржаничино
До:Орашац
Местоположба
Општини:Петровец, Куманово
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2136 (ознака: Р2136) — регионален пат во Македонија, со насока на движење југ-север. Има вкупна должина од 12,0 километри и 2 делници. Патот започнува во скопското село ’Ржаничино и води до кумановското село Орашац.[1]

Патот помеѓу Горно Коњари и Орашац, иако е предвиден, не е проектиран со соодветни делници и таа должина на патот не е прикажана во вкупната негова должина.

Регионалниот пат 2136 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 2 различни делници.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1510 ’Ржаничино Средно Коњари 0,0 - 8,7
1511 Средно Коњари Горно Коњари 8,7 - 12,0
врска со

Поврзано

[уреди | уреди извор]
  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-16.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]