Прејди на содржината

Регионален пат 2135

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2135 shield

Регионален пат 2135
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:27,3 км
Поважни клучки
Од:Горно Коњари
До:Свети Николе
Местоположба
Општини:Петровец, Свети Николе
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2135 (ознака: Р2135) — регионален пат во Македонија, со насока на движење запад-исток. Има вкупна должина од 27,3 километри и 2 делници. Патот започнува во скопското село Горно Коњари и води до градот Свети Николе, поминувајќи преку превојот Јокуш.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 2135 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 2 различни делници.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1508 Горно Коњари Горобинци 0,0 - 21,3
1509 Горобинци Свети Николе 21,3 - 27,3
врска со 27,3

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-14.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]