Регионален пат 29177

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 29177 shield

Регионален пат 29177
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:4,9 км
Поважни клучки
Од:Миравци
До:Милетково
Местоположба
Општини:Гевгелија
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 29177 (ознака: Р29177) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ. Има вкупна должина од 4,9 километри и само 1 исцртана делница. Патот започнува во селото Миравци и завршува во селото Милетково.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 29177 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно само 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со Regional road Macedonia R-1105.svg 0,0
1828 Миравци Милетково 0,0 - 4,9
врска со Regional road Macedonia R-1102.svg 4,9

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-03-22.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]