Регионален пат 1109

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 1109 shield

Регионален пат 1109
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:18,5 км
Поважни клучки
Од:Гевгелија
До:Фурка
Местоположба
Општини:Гевгелија, Богданци, Дојран
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 1109 (ознака: Р1109) — регионален пат во Македонија, со насока на движење запад-исток. Има вкупна должина од 18,5 километри и 2 делници. Патот започнува во Гевгелија и се движи на исток кон Фурка.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 1109 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 2 различни делници.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со Motorway-A1-Hex-Green.svg 0,0
1274 Гевгелија (автопат) Богданци 0,0 - 6,2
1275 Богданци Фурка 6,2 - 18,5
врска со Regional road Macedonia R-1105.svg 18,5

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-01.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]