Прејди на содржината

Регионален пат 29471

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 29471 shield

Регионален пат 29471
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:8,5 км
Поважни клучки
Од:Подареш
До:Радичево
Местоположба
Општини:Радовиш, Василево
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 29471 (ознака: 29471) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ. Има вкупна должина од 11,2 километри и само 1 исцртана делница. Патот започнува кај селото Подареш, движејќи се преку селата Јаргулица, Покрајчево и Злеово и завршува кај селото Радичево.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 29471 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1827 Подареш Радичево 0,0 - 11,2
врска со 11,2

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-07-16.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]