Прејди на содржината

Регионален пат 1210

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 1210 shield

Регионален пат 1210
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:19,6 км
Поважни клучки
Од:Узем
До:Македонска Каменица
Местоположба
Општини:Крива Паланка, Македонска Каменица
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 1210 (ознака: Р1210) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ. Има вкупна должина од 19,6 километри и 2 делници. Патот започнува во кривопаланечкото село Узем и се движи кон градот Македонска Каменица преку Осоговските Планини.[1]

Патот е прекинат помеѓу Тораница и Саса.

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 1210 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 2 различни делници.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1334 Узем Тораница 0,0 - 6,9
1336 Саса Македонска Каменица 6,9 - 19,6
врска со 19,6

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-06.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]