Прејди на содржината

Регионален пат 2342

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2342 shield

Регионален пат 2342
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:13,0 км
Поважни клучки
Од:Тркање
До:Пишица
Местоположба
Општини:Кочани, Чешиново-Облешево, Пробиштип
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2342 (ознака: Р2342) — регионален пат во Македонија, со насока на движење исток-запад. Има вкупна должина од 13,0 километри и 1 делница. Патот започнува во кочанското село Тркање и се движи низ селото Соколарци, а завршува во близина на селото Пишица.[1]

Регионалниот пат 2342 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1604 Тркање Пишица 0,0 - 13,0
врска со 13,0

Поврзано

[уреди | уреди извор]
  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-27.

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]