Регионален пат 29175

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 29175 shield

Регионален пат 29175
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:11,6 км
Поважни клучки
Од:Могила
До:Будаково
Местоположба
Општини:Могила
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 29175 (ознака: Р29175) — регионален пат во Македонија, со насока на движење запад-исток. Има вкупна должина од 11,6 километри и само 1 исцртана делница. Патот започнува во селото Могила и завршува во селото Будаково.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 29175 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно само 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со Regional road Macedonia R-1101.svg 0,0
1809 Могила Будаково 0,0 - 11,6
врска со Regional road Macedonia R-2340.svg 11,6

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-02-27.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]