Регионален пат 29176

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 29176 shield

Регионален пат 29176
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:2,1 км
Поважни клучки
Од:Катланово
До:Катлановска Бања
Местоположба
Општини:Петровец
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 29176 (ознака: Р29176) — регионален пат во Македонија, со насока на движење југ-север. Има вкупна должина од 2,1 километар и само 1 исцртана делница. Патот започнува во селото Катланово и завршува во Катлановска Бања.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 29176 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно само 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со Regional road Macedonia R-1102.svg 0,0
1810 Катланово Катлановска Бања 0,0 - 2,1
крајно одредиште 2,1

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-03-22.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]