Прејди на содржината

Регионален пат 2134

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2134 shield

Регионален пат 2134
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:17,3 км
Поважни клучки
Од:Драчево
До:Долно Соње
Местоположба
Општини:Кисела Вода, Сопиште
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2134 (ознака: Р2134) — регионален пат во Македонија, со насока на движење исток-запад. Има вкупна должина од 17,3 километри и само 1 делница. Патот започнува во скопската населба Драчево и завршува во Долно Соње, движејќи се по падините на планината Водно.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 2134 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1507 Драчево Долно Соње 0,0 - 17,3
врска со 17,3

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-14.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]