Прејди на содржината

Регионален пат 29279

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 29279 shield

Регионален пат 29279
Карта
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:4,4 км
Поважни клучки
Од:Здуње
До:Вруток
Местоположба
Општини:Гостивар
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 29279 (ознака: Р29279) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ. Има вкупна должина од 4,4 километри и само 1 исцртана делница. Патот започнува во селото Здуње и завршува во селото Вруток, движејќи се преку селото Равен.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 29279 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 1 делница.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со 0,0
1819 Здуње Вруток 0,0 - 4,4
крајно одредиште 4,4

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-06-24.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]