Регионален пат 2346

Од Википедија — слободната енциклопедија

Регионален пат 2346 shield

Регионален пат 2346
Протегање на регионалниот пат
Информации за правецот
Должина:18,5 км
Поважни клучки
Од:Тработивиште
До:Митрашинци
Местоположба
Општини:Делчево, Берово
Патна мрежа
Патишта во Македонија

Регионален пат 2346 (ознака: Р2346) — регионален пат во Македонија, со насока на движење север-југ. Има вкупна должина од 18,5 километри и 2 делници. Патот започнува во селото Тработивиште и се движи низ селото Разловци, а завршува кај селото Митрашинци.[1]

Делници[уреди | уреди извор]

Регионалниот пат 2346 според Јавното претпријатие за државни патишта има вкупно 2 делници.

Протегање на регионалниот пат
Делница Почеток Крај Потег (км)
врска со Regional road Macedonia R-1302.svg 0,0
1609 Тработивиште Разловци 0,0 - 9,7
1610 Разловци Митрашинци 9,7 - 18,5
врска со Regional road Macedonia R-1304.svg 18,5

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „ПАТНА МРЕЖА | Јавно претпријатие за државни патишта“. www.roads.org.mk. Посетено на 2021-01-31.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]