Алмендралехо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Алмендралехо
Градското собрание во Алмендралехо
Градското собрание во Алмендралехо
Знаме на АлмендралехоАмблем на Алмендралехо
Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаАлмендралехо
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Мреж. местоhttp://almendral.dip-badajoz.es/

Алмендралехо — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.