Фуенте дел Маестре

Од Википедија — слободната енциклопедија
Фуенте дел Маестре
Знаме на Фуенте дел МаестреАмблем на Фуенте дел Маестре
Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Панорама на градот

Фуенте дел Маестре — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.