Еспарагоса де Ларес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Еспарагоса де Ларес
Skyline of Еспарагоса де Ларес
ЗемјаШпанија
Автономна областЕкстремадура
ПровинцијаБадахоз
ОпштинаЕспарагоса де Ларес
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Еспарагоса де Ларес е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .