Мирандиља

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква во Мирандиља
Црква во Мирандиља

Мирандиљаопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.