Дон Бенито

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Дон Бенито
Знаме на Дон Бенито
Знаме
Амблем на Дон Бенито
Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна областЕкстремадура
ПровинцијаБадахоз
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Дон Бенито е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .