Фуенлабрада де лос Монтес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Фуенлабрада де лос Монтес
Патоказ - Фуенлабрада де лос Монтес
Патоказ - Фуенлабрада де лос Монтес
Знаме на Фуенлабрада де лос Монтес
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаФуенлабрада де лос Монтес
Надм. вис.&10000000000000314000000314 м
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Фуенлабрада де лос Монтес — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.