Навалвиљар де Пела

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Знаме на Навалвиљар де Пела

Навалвиљар де Пелаопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.