Алхусен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Алхусен
Алхусен
Алхусен
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаАлхукен
Површина
 • Вкупна19 км2 (7 ми2)
Надм. вис.&10000000000000270000000270 м
Население (2006)
 • Вкупно247
 • Густина13,0/км2 (300/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Алхусенопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.