Гарлитос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Гарлитос
Знаме на Гарлитос
Знаме
Амблем на Гарлитос
Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна областЕкстремадура
ПровинцијаБадахоз
ОпштинаГарлитос
Површина
 • Вкупна129 км2 (50 ми2)
Надм. вис.&10000000000000554000000554 м
Население (2005)
 • Вкупно725
 • Густина5,6/км2 (150/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Гарлитос е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .