Ферија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ферија
Поглед кон тврдината во Ферија
Поглед кон тврдината во Ферија
Знаме на Ферија
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаФерија
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Ферија — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.