Сегура де Леон

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Сегура де Леон е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура. Општината брои 2,170 жители (2007).

Надворешни врски[уреди | уреди извор]