Солана де лос Барос

Од Википедија — слободната енциклопедија

Солана де лос Баросопштина во покраината Бадахос, Екстремадура, Шпанија. Бројот на населението изнесува 2.657 жители на површина од 65,09 км2.

Знаме на Солана де лос Барос

Координати: 38°43′30″N 6°32′20″W / 38.72500° СГШ; 6.53889° ЗГД / 38.72500; -6.53889