Солана де лос Барос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Солана де лос Баросопштина во покраината Бадахос, Екстремадура, Шпанија. Бројот на населението изнесува 2.657 жители на површина од 65,09 км2.

Знаме на Солана де лос Барос

Координати: 38°43′30″N 6°32′20″W / 38.72500° СГШ; 6.53889° ЗГД / 38.72500; -6.53889