Медељин (Шпанија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Медељин и реката Гвадијана

Медељин (шпански: Medellín) — општина која се наоѓа во покраината Бадахос во автономната заедница Екстремадура.

Познати личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]