Игера де ла Серена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Игера де ла Серена

Игера де ла Серенаопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.