Игера ла Реал

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква на Сан Бартоломе во Игера ла Реал

Игера ла Реалопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.