Игера де Љерена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Игера де Љерена
Црква во Игера де Љерена
Црква во Игера де Љерена
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаИгера де Љерена
Површина
 • Вкупна113 км2 (44 ми2)
Надм. вис.&10000000000000552000000552 м
Население (2005)
 • Вкупно392
 • Густина3,5/км2 (90/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Игера де Љеренаопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.