Ентрин Бахо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ентрин Бахо
Влезот на Ентрин Бахо
Влезот на Ентрин Бахо
Амблем на Ентрин Бахо
Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаЕнтрин Бахо
Површина
 • Вкупна10 км2 (4 ми2)
Надм. вис.&10000000000000244000000244 м
Население (2005)
 • Вкупно605
 • Густина60,5/км2 (1,570/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Ентрин Бахо — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.