Ел Караскалехо

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ел Караскалехо
Ел Караскалехо
Ел Караскалехо
Амблем на Ел Караскалехо
Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаЕл Караскалехо
Површина
 • Вкупна13 км2 (5 ми2)
Надм. вис.&10000000000000308000000308 м
Население (2005)
 • Вкупно82
 • Густина6,3/км2 (160/ми2)
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Ел Караскалехоопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.