Кордобиља де Лакара

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кордобиља де Лакара
Поглед кон Кордобиља де Лакара
Поглед кон Кордобиља де Лакара

Амблем
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаКордобиља де Лакара
Површина
 • Вкупна37 км2 (14 ми2)
Надм. вис.&10000000000000361000000361 м
Население (2005)
 • Вкупно1.023
 • Густина27,6/км2 (710/ми2)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Кордобиља де Лакараопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.