Гарбајуела

Од Википедија — слободната енциклопедија
Гарбајуела
Плоштад во Гарбајуела
Плоштад во Гарбајуела
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
Површина
 • Вкупна84 км2 (32 ми2)
Надм. вис.&10000000000000487000000487 м
Население (2006)
 • Вкупно531
 • Густина6,3/км2 (160/ми2)
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Гарбајуелаопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.