Пуебла де Санчо Перес

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Амблем на Пуебла де Санчо Перес

Пуебла де Санчо Перес — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.