Санта Марија (Екстремадура)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Поглед кон Санта Марија

Санта Марија — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.