Орељана ла Вјеха

Од Википедија — слободната енциклопедија
Поглед кон Орељана ла Вјеха

Орељана ла Вјеха (шпански: Orellana la Vieja) — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија. Според последниот попис од 2005 во општината има 3033 жители.