Мерида (Шпанија)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Храм на Дијана во Мерида

Мерида — град кој се наоѓа во провинција Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, во Шпанија.