Ла Рока де ла Сиера

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Ла Рока де ла Сиера

Ла Рока де ла Сиера — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.