Берланга

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Берланга
ЗемјаШпанија
Автономна областЕкстремадура
ПровинцијаБадахоз
Површина
 • Вкупна127,8 км2 (493 ми2)
Надм. вис.&10000000000000573000000573 м
Население (2007)
 • Вкупно2.546
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)
Мреж. местоAyuntamiento de Berlanga

Берланга е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .