Пуебла дел Маестре

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Поглед на Пуебла дел Маестре

Пуебла дел Маестре — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.