Аталаја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Аталаја
ЗемјаШпанија
Автономна областЕкстремадура
ПровинцијаБадахоз
Површина
 • Вкупна22,7 км2 (88 ми2)
Население (2007)
 • Вкупно339
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Аталаја е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .