Херес де лос Кабаљерос

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Грб на Херес де лос Кабаљерос

Херес де лос Кабаљерос — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.