Прејди на содржината

Гварења

Од Википедија — слободната енциклопедија
Гварења
Поглед на Гварења
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
Површина
 • Вкупна283,3 км2 (1,094 ми2)
Надм. вис.&10000000000000285000000285 м
Население (2007)
 • Вкупно7,326
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лето (ЛСВ)CEST (UTC+2)
Мреж. местоAyuntamiento de Guareña

Гварењаопштина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.