Еспарагоса де ла Серена

Од Википедија — слободната енциклопедија
Еспарагоса де ла Серена
Црквата во Еспарагоса де ла Серена
Црквата во Еспарагоса де ла Серена
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
ОпштинаЕспарагоса де ла Серена
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Еспарагоса де ла Серена — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.