Кастуера

Од Википедија — слободната енциклопедија
Кастуера
Црква во Кастуера
Црква во Кастуера
Грб на Кастуера
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаЕкстремадура
ПокраинаБадахос
Надм. вис.&10000000000000314000000314 м
Час. појасCET (UTC+1)
 • Лете (ЛСВ)CEST (UTC+2)

Кастуера — општина во покраината Бадахос, во автономната заедница Екстремадура.